Safran Çiçeği Kolonyaları

Kargolama Ödeme Paketleme

Ürünler

SAFRAN

Reklam

Saat

SAFRAN

 

Safranın Muhafazası

Safran, ışık ve neme karşı çok hassastır. Işık geçirmeyen koyu renkli cam kavanoz veya teneke kutu içerisinde, nem geçirmeyecek şekilde ağzı kapatılarak muhafaza edilmelidir.

Safranın Kullanım İçin Hazırlanması

Safranın, lezzet ve koku esansını serbest bırakması için yemek pişirmede kullanılmadan önce, sıcak suda veya sıcak et suyunda veya alkolde ıslatılmalıdır. Safranın önceden ıslatılması sonucu ilave edilecek besinin renk almasını da sağlanmaktadır.

Tercih Edilen Hazırlama Yöntemi

Her çay kaşığı dolusu safrana üç çay kaşığı sıcak su veya sıcak et suyu veya alkollü içkilerden biri karıştırılır. Bir metal kaşık yardımıyla safran iplikçilerinin uygun şekilde ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir. Bu kontrol sırasında iplikçikler ezilmemelidir. Safran iplikçikleri ıslak durumda en az iki saat tutulmalıdır.

Safranın Çabuk Hazırlanması Yöntemi

Safranı ıslatmayı unutmuşsanız, bir çay kaşığı dolusu safran üzerine beş çay kaşığı dolusu safran üzerine beş çay kaşığı sıvı (sıcak su, sıcak et suyu veya alkol) ilave ediniz ve safranın ıslanması için 20 dakika bekleyiniz. Bir metal kaşığın tersi veya seramik havaneli kullanarak, iplikçikleri yumuşak duruma getirene kadar eziniz.

Safranın Besinlerde Kullanılması İle İlgili Bazı Öneriler

Besinlerde ne kadar safran kullanacağınız konusunda kararsız iseniz, az kullanımdan başlayarak, daha sonraki kullanımlarda çoğa doğru deneme yapmalısınız. Eğer, safran ile birlikte hangi lezzet vericileri kullanacağımız konusunda emin değilseniz sarımsak, kekik, domates, zencefil veya bu gruba uygun gördüğünüz bazıları ile birlikte kullanabilirsiniz.

Safran Çayı Yapmak İstiyorum. Nasıl Yapabilirim?

Safran çayını çaydanlık ya da kahve cezvesinde yapabiliriz. Çaydanlık ya da cezve içerisine ısıtmaya başladığımız suyumuzun (yaklaşık 2 su bardağı) içerisine 5-6 safran lifi ilave edip yaklaşık yarım saat ısıttıktan sonra safranlı çayımızı elde etmiş oluruz. İsteğe bağlı olarak şeker ya da bal ile tatlandırabiliriz.

Safran Yemeklerimde Nasıl Kullanabilirim?

Safran kullanımında özellikle ev hanımlarının yaptığı en büyük hata safranı yemeklere kırmızı pul biber ya da tuz gibi baharat şeklinde ilave etmeleridir. Oysa safran yemeklere, suda birkaç saat bekletildikten ve suya sarı rengini verdikten sonra kullanılmaktadır.

Sıralayabiliriz: Pilav, Çorba, Zerde tatlısı, Kek, Bisküvi.


Ana sayfaAna sayfa

Sepet  

(boş)

En çok satilanlar

  • SÇ 0075 160 ml Plastik Kolonya
  • 100 gr Safranlı-Kekikli Sabun (Yivli)
SÇ 0075 150 ml yassı Plastik Kolonya
Safran Çiçeği Kolonyası...
100 gr Safranlı-Kekikli Sabun (Yivli)
SÇ 0240 400 ml Plastik Kolonya
Safran Çiçeği Kolonyası...
SÇ 0030 55 ml Plastik Kolonya
RENKLİ KUTULU 55 ML KOLONYA/ CEP BOYU...
SÇ 0260 180 ml Plastik Kolonya
ESTETİK GÖRÜNÜMLÜ KOLONYA...

En iyi satılanlar (tümü)